Знаменні події в екстремальному спорті за першу половину 2016 року

0
1

Зимові X Games 2016

В цьому році зимові екстремальні ігри пройшли в Аспені, США, з 28 по 31 січня. Змагання пройшли в запеклій боротьбі і принесли несподівані результати, було встановлено кілька рекордів. Так естонка Келлі Силдару вигравши змагання у слоупстайле, стала наймолодшою переможницею ігор, на той момент їй було 13 років. У фіналі вона випередила Тирил Крістіансен і Джоанн Кіллі.
В дисципліні сноуборд біг-ейр дісталася Себастьяну Тутану, який в історії ігор першим приземлив трюк cab triple cork 1800, срібло та бронзу вибороли відповідно Марк МакМоррис і Юкі Кадоно. На наступний день Тутан і МакМоррис помінялися місцями в дисципліні слоупстайл. Суперпайп в цьому році підкорив Метт Ледлі, залишивши позаду Бена Фергюсона і Скотті Джеймса, в цій дисципліні також виступав Юрій Подладчиков, але особливих успіхів не досяг, залишившись на 12 сходинці. У лижному біг-ейрі несподівано переміг Фабіан Бош, обігравши набагато більш досвідчених Боббі Брауна і Еліаса Амбуэла. В іграх цього року брали участь троє спортсменів з Росії, але призи потрапити їм не вдалося.

Чемпіонат з вейкбордингу «Red Bull Wake of Steel»

Чемпіонат з вейкбордингу «Red Bull Wake of Steel», який проходив в австрійському Лінці, і зібрав 18 кращих райдерів з усього світу. Змагання почалися рано вранці, а закінчилися вже в повній темряві, все це час райдери показували свої трюки на напівзатопленому кораблі. За підсумками півфіналу минулорічний переможець цих змагань таїландець Деніел Грант займав лише п’яте місце, але у фіналі йому вдалося зібратися, виконавши складні трюки з максимальною амплітудою, він переміг із невеликим відривом. Друге місце з відставанням у 4 бали зайняв Бен Леклер з Канади, бронзу відвіз додому Джеймс Віндзор з Австралії.

Світовий Фрірайд-тур Swatch 2016

Етапом Xtreme Verbier на швейцарській горі Бек-де-Рос завершився легендарний Swatch Freeride World Tour 2016. Протягом 5 етапів чоловіки та жінки змагалися у чотирьох дисциплінах сноуборд і лижі. Майстри демонстрували всі свої вміння спускаючись з великої висоти. У перший день організатори провели змагання у 3 дисциплінах: сноуборд у чоловіків і жінок, а також лижі у жінок, лижі у чоловіків довелося відкласти на наступний день, а пізніше і взагалі скасувати. Переможцем за підсумками всього туру в сноуборді у чоловіків став Семмі Любке, забезпечив собі перемогу ще в минулому етапі. В аналогічному заліку у жінок перемогла Ева Уолкер з Австрії. Переможця в гірськолижному заліку у чоловіків довелося виявляти за підсумками 4 етапів, і ним став Лоїк Кол-Паттон, а у жінок перемогла гірськолижниця Естель Байе.

Чемпіонат Європи з кайтсерфінгу

Чемпіонат Європи з кайтсерфінгу проходив в Італії з 16 по 22 травня в дисциплінах «Формула Кайт» і «Кайт фойл». Росію представляли Роман Улюбленців, Іван Доронін, Денис Тарандин, а також Олена Калініна. У кожному класі за відведений час організатори провели по 16 гонок. У підсумку кращим росіянином у чоловіків Став Іван Доронін посів у підсумку 15 місце, а от у дівчат успіху домоглася Олена Калініна, в підсумку посіла перше місце серед жінок.

Спуск на колоді в Японії

Досить екзотичний спорт проводитися в Японії раз у шість років. Учасники спускаються сидячи на колодах з гори. Це змагання проводитися протягом 1200 років. Змагання тривати не один місяць, і для того щоб спуститися зі священної гори Сува-тайси необхідно спочатку зрубати дерево, оформити, пофарбувати, після чого йде спуск. Дуже часто дерева під час спуску змінюють траєкторію і люди, що сидять на ньому, гинуть. Але участь у ньому в Японії на стільки почесно, що багато хто не в силах відмовитися, навіть не дивлячись на високий ризик.

Чемпіонат Європи з маунтинбайку в Швеції

5 травня в Швеції проходив чемпіонат Європи з маунтинбайку в дисципліні «Крос-кантрі» серед збірних команд. У змаганнях взяли участь 15 збірних, серед них була і наша збірна, але вона була далека від успіху в підсумку посівши 11 місце, переможцями ж стали збірна Швейцарії, випередивши збірні Франції, яка посіла друге місце, і німців залишилися третіми.

Рекорд швидкості вчасно дріфту

Японець Масато Кавабата поставив рекорд в дисципліні дріфт, потрапивши при цьому в книгу рекордів Гіннесса. У гонщика було всього три спроби встановити рекорд на спеціально підготовленому Ніссані GT-R з об’ємом двигуна 4 літри і потужністю 1380 л. с. В одній із спроб 38-річний Масато увійшов в дрифт на швидкості майже 305 км/ч.

Рекорд ковзання в джиббинге Тома Уоллиша

Переможець екстремальних ігор 2013 року Тому Уоллиш в першій половині цього року поставив рекорд джиббинге по довжині ковзання на металевій трубі. На встановлення рекорду Тому витратив кілька днів невдач, лише на третій день райдеру вдалося поставити рекорд – 424 футів (майже 130 метрів), потрапивши при цьому в книгу рекордів Гіннесса.

Фестиваль прорив-2016

26 березня в московському спорткомплексі «Олімпійський» пройшов найбільший фестиваль з екстремальних видів спорту «Прорив-2016. На захід приїхали кращі райдери планети, які змагалися в різних видах спорту: «фрістайл на снігоходах», «воркаут», «BMX», «роллерспорт», «маунтінбайк», «мотофрістайл» і ще багато інших. Цей захід став найбільшим за всю його історію. Весь захід проходив протягом 4 годин на 10 тис. квадратних метрів. Відвідали захід понад 22 тисяч осіб, фінальною точкою якого став стрибок американця Хіс Фрісбі на баггі з великого трампліну, під час якого виконав переворот.

Чемпіонат світу зі спідвею на льоду

У цьому році фінал чемпіонату світу зі спідвею на льоду проходив у Берліні. Основними фаворитами на чемпіонаті історично є учасники з Росії. В цей раз абсолютним переможцем знову став росіянин, мало того, всі перші пять місць залишилися за росіянами. Першим став Дмитро Хомицевич, за ним фінішував Дмитро Калтаков, Данило Іванов в результаті став третім.